Balony és Pusztaszabolcs testvér-települési kapcsolatának kiépítése

Pusztaszabolcs Város Önkormányzat Képviselő-testülete 2017. márciusában döntött arról, hogy egy új partner települési kapcsolatot kíván létrehozni a Szlovákiában található, Balony településsel. Az előzetes egyeztetéseket követően 2017. május 19-én került sor Balonyban a partnertelepülési szerződés ünnepélyes aláírására.

A látogatás egyben lehetőséget teremtett a város képviselői számára, hogy a szlovákiai települést jobban megismerjék, betekintsenek életébe és feltérképezzék a további együttműködési lehetőségeket. Már ebben az időpontban meghívást kaptak a Balonyban élők a Szabolcs Nyári Fesztiválra, Pusztaszabolcsra, hogy viszontlátogatást tegyenek nálunk. 2017. július 28. és 30. között látta vendégül településünk a szlovákiai delegációt, mely időszak alatt a Fesztivál nyitó ünnepségén is részt vettek. Minél több lehetőséget próbáltunk teremteni számukra, hogy megismerjék városunkat, a településen tevékenykedő civil szervezetek, intézményeket. A projekt megvalósításhoz jelentős segítséget nyújtott, hogy pályázati lehetőség nyílt év elején újonnan kialakítandó testvér-települési programok kiépítéshez. Ezt kihasználva pályázatot nyújtottunk be a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nek projektünk támogatása érdekében. A „Balony és Pusztaszabolcs testvértelepülési kapcsolatának kiépítése” nevű program megvalósításához végül 850.000,- Ft összegű vissza nem térítendő támogatást nyújtott a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.